Zaznacz stronę

Banki decydują się na szereg instrumentów, które mają zabezpieczyć spłatę udzielanego kredytu gotówkowego lub hipotecznego. Zdecydowanie zmniejszają one ryzyko, dlatego są korzystne także dla klientów.

🤔 Zwiększ swoją zdolność

Jednym z takich instrumentów jest ubezpieczenie kredytu. Jest ono „aktywowane” w momencie pojawienia się problemów ze spłatą zobowiązań lub w przypadku śmierci kredytobiorcy. Dzięki niemu bank zyskuje gwarancję, że zobowiązanie (lub przynajmniej jego część) zostanie spłacone. 

Trzeba w tym miejscu podkreślić, że ubezpieczenie jest dodatkowo płatne, co przekłada się na wzrost kosztów kredytowych, które ponosi klient banku. Można je jednak pokryć wpłacając pieniądze do banku, lub doliczyć do kwoty kredytu.

 

POLUB MNIE NA FACEBOOK

🤔 Czy warto więc decydować się na taką opcję?

Często nie ma innego wyjścia, ponieważ instytucje finansowe mogą zażądać wykupienia odpowiedniego ubezpieczenia. Zwłaszcza wówczas, gdy przy kredycie hipotecznym wkład własny jest niski w odniesieniu do pożyczanej kwoty. Gdy jednak ryzyko nie jest tak duże, banki pozostawiają klientom pełną swobodę.

Wykupienie ubezpieczenia warto rozważyć ze względu na gwarantowaną ochronę. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, zapewni środki finansowe, które uchronią przed utratą zakupionego domu lub mieszkania. A w przypadku kredytu gotówkowego zabezpieczają spłatę kilku rat lub całości kredytu.

🤔 A co z rodziną?

Ochrona stanowić będzie również formę zabezpieczenia dla pozostałych członków rodziny. W przypadku śmierci kredytobiorcy, nie muszą oni martwić się spłatą zobowiązań finansowych.

🔥 Jeśli potrzebujesz więcej wiedzy na temat zabezpieczeń kredytu, to napisz.

kamil@dyrtkowski.pl

Jeśli doceniasz wartość - udostępnij dalej.

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Zostaw email, aby otrzymywać następne artykuły o tematyce biznesowej Szanuję nasz czas i nie wysyłam spamu

WIĘCEJ POSTÓW DLA CIEBIE

Jak dostać kredyt na firmę

Jak dostać kredyt na firmę Kredyt na firmę, to dogodna forma finansowania działalności gospodarczej.Ale jak i kiedy wziąć taki kredyt? Rozpiętość ofert jest tutaj bardzo duża i różnorodna.  Łatwo...

Kredyt na firmę – na co można wydać?

♻ Jak zdobyć kredyt na fotowoltaikę Firmy coraz częściej przychylnym okiem patrzą w kierunku odnawialnych źródeł energii, a także wszelkiego rodzaju eko-inwestycji. Pozwalają im rozszerzyć zakres...