W jakim banku masz największą zdolność kredytową?

Słowa kluczowe: kredyt, zdolność kredytowa, kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy, kredyt firmowy, wysokość kredytu, firma.


Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania lub domu? Może szukasz kredytu dla siebie lub firmy na dowolny cel? W jakim banku masz największą zdolność kredytową?

Realizacja marzeń czasami jest kosztowna, a zasoby w kieszeni mniejsze. Wiele osób wtedy wspomaga się finansowaniem bankowym, aby móc zrealizować założone plany. Nie wszyscy mają od razu pieniądze na całość wkładu własnego (w przypadku nieruchomości). Nie zawsze masz gotówkę, aby zapłacić za planowany zakup lub dokonać inwestycji w firmie. 

Pomagają tutaj banki z kredytami gotówkowymi oraz hipotecznymi. Problemem jest jednak mnogość ofert, promocji i przebiegłość bankierów (aby nie dać nabić się w butelkę). Więc, który bank wybrać?


Najtańsza oferta kredytu gotówkowego i hipotecznego. 

W Polsce mamy kilka banków, które mają niskie marże kredytów hipotecznych. Należą do nich głównie Citi Bank, PeKaO S.A., BNP Paribas, ING oraz pozostałe banki o ile mają aktywną promocję na kredyt hipoteczny. W tych instytucjach finansowych najprawdopodobniej otrzymasz najniższe oprocentowanie i najtańsze ubezpieczenie kredytu. Lecz problem pojawia się przy naliczaniu obowiązkowych kosztów i ich wysokości. 

Nie jest tajemnicą, że bankierzy mają płacone prowizje za każdy pozyskany kredyt. Im on droższy, to bankier ma wyższa premię. Niestety to bardzo często Ty drogi czytelniku, ślepo ufając takim bankierom, często składasz się na tą premię (płacąc wyższe prowizje, droższe ubezpieczenie, podpisując wniosek na dodatkową kartę kredytową).

Gdyby tego było mało, to niektórym klientom już po złożeniu wniosku kwota finansowania zostaje obcięta o 20%-30%, co nie jest pocieszające. Oczywiście wszystko uzależnione jest od wielu parametrów, badania zdolności kredytowej i sposobów analizy dochodów stałych, dodatkowych (najem, premie, nagrody) oraz kosztów utrzymania. Ale na szczęście dobry ekspert kredytowy doskonale wie na co zwraca uwagę dany bank i wie jak Ci doradzić w tym procesie. Aby kwota kredytu była zadowalająca a koszty maksymalnie niskie.

Co dalej z kredytem hipotecznym.

Jeśli natknąłeś się na któryś z powyższych problemów (obniżenie kwoty kredytu, wysokie koszty prowizji-oprocentowania-ubezpieczenia, decyzja negatywna banku), to masz nie lada wyzwanie. Stoisz na rozdrożu, czy pozyskać pieniądze z innego źródła, czy zwiekszyć wkład własny o x% czy szukać dalej kredytu. Polecam tą ostatnią opcję. Jest ona ważna z kilku przyczyn. Inny bank może udzielić wyższej kwoty kredytu, ale podwyższy oprocentowanie. Niemniej jednak różnice w oprocentowaniu w tego typu kredytach, są tak niewielkie (0,5% do 1,0% rocznie), że warto skorzystać z oferty konkurencji. Ale z jakiej? W jakim banku masz największą zdolność kredytową?


Które banki przydzielają największych kredytów?

Masz do wyboru pozostałe banki (nie wymienione wcześniej), to tam sposób liczenia zdolności może być odmienny a ty możesz uzyskać większą kwotę kredytu. Pamiętaj jednak, że jest to tylko możliwe jeśli użyjesz konkretnych kroków i zoptymalizujesz swoją szansę na kredyt. Jest to możliwe dzięki procedurom wewnętrznym banku (sposobie liczenia punktacji kredytowej). Musisz też wiedzieć, że przydzielając Tobie większą kwotę kredytu bank bierze na siebie większe ryzyko kredytowe, co jest przyczyną wyższego oprocentowania. Ale wraca nam nieustannie pytanie: "W jakim banku masz największą zdolność kredytową?"


Ale czy da się tą drogę uprościć?

Wyobraź sobie taką sytuację. Większość osób stara się o kredyt w swoim głównym banku. Udaje się do działu i jeśli otrzyma jakąś propozycję, to podpisuje umowę. Niestety nie zważają na oferty konkurencji. W przypadku kiedy w tym banku klient nie dostanie kredytu, to zaczyna szukać dalej. Chodzi od banku do banku, składa kilka wniosków i z niecierpliwością oczekuje na rezultat swoich starań. W rezultacie otrzymuje lepsze lub gorsze oferty lub kolejne banki odmawiają mu finansowania. W tym momencie ta osoba jest już zmęczona, i sfrustrowana bo straciła tyle czasu na starania.

Lecz można zrobić inaczej i znaleźć biuro eksperta kredytowego (z akredytacją KNF), który kontaktuje się z wszystkimi bankami na rynku. On w mgnieniu oka znajdzie dobry bank i powie co trzeba zrobić, aby otrzymać tam najlepszą ofertę. Dowiesz się jaki dochód jest potrzebny, na które składniki majtkowe bank zwraca lepszą uwagę, czy lepiej jest zaciągnąć kredyt z partnerem/ką życiową czy samemu.


Jeśli potrzebujesz tego typu porady kredytowej.

Znajdę dla Ciebie odpowiedni bank, który zaproponuje niższa ratę i wyższe kwoty kredytu.
Złożę wnioski za Ciebie i będę monitorował cały proces.
Zaoszczędzisz czas i energię, którą będziesz mógł/mogła wykorzystać a wiele bardziej sensowniejszych rzeczy.
Na koniec przyjadę Do Ciebie z pracownikiem banku, aby podpis umowę kredytową w dogodnym dla Ciebie miejscu.


Daj tylko znać, abym mógł Ci pomóc.
Kamil Dyrtkowski - Ekspert Kredytowy
kamil@dyrtkowski.pl


Od 18 lat zajmuję się kredytami.

Napisz jak mogę Ci pomóc, lub zadzwoń bezpośrednio.