♻ Jak zdobyć kredyt na fotowoltaikę

Firmy coraz częściej przychylnym okiem patrzą w kierunku odnawialnych źródeł energii, a także wszelkiego rodzaju eko-inwestycji. Pozwalają im rozszerzyć zakres działalności, ograniczyć koszty eksploatacyjne lub przynajmniej poprawić wizerunek i opinię w oczach klientów oraz partnerów handlowych.

Co wybrać na fotowoltaikę

Wybór zazwyczaj pada na panele fotowoltaiczne, za pomocą których zasilić można budynki i część użytkowanych maszyn. Dzięki produkowanej energii elektrycznej możliwe staje się też znaczne zmniejszenie wpływu firmy na środowisko naturalne, co samo w sobie jest ogromną zaletą. Zwłaszcza że zakup i montaż paneli nie jest wcale problematyczny. Przedsiębiorcy nie potrzebują nawet pozwolenia na budowę.

POLUB MNIE NA FACEBOOK

Finansowanie inwestycji w panele fotowoltaiczne

Oczywiście osobną kwestią pozostaje finansowanie tej inwestycji. Jednak i w tym przypadku firmy mogą liczyć na sporą pomoc. Tym razem ze strony banków, które chętnie udzielają eko-kredytów na zakup paneli. Przyznawane są one z reguły na bardzo korzystnych warunkach, co powinno okazać się kolejną istotną zachętą.

Firmy poza otrzymaniem dotacji lub dofinansowania inwestycji z Urzędów Gminy mogą liczyć na atrakcyjne kredytowanie bankowe zaczynające się nawet od 1% w skali roku. Kredyt taki można rozbić nawet na 10 lat aby zmniejszyć ratę opłat za fotowoltaiczne panele.

Jeśli potrzebujesz więcej wiedzy na temat finansowania paneli, to nasz do mnie.
kamil@dyrtkowski.pl

Jeśli doceniasz wartość - udostępnij dalej.

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Zostaw email, aby otrzymywać następne artykuły o tematyce biznesowej Szanuję nasz czas i nie wysyłam spamu

WIĘCEJ POSTÓW DLA CIEBIE

Co robisz rano aby nie siedzieć przy komputerze

Wielu z nas zaraz po obudzeniu się albo chwytam za telefon komórkowy lub siada do komputera. Stało się to tak powszechne że uchodzi za normalne. Jeszcze 5 lat temu ludzie mieli inne formy porannego...

Finansowanie firmy w kryzysie

Finansowanie firmy w kryzysie Kryzys to ciężki czas dla wielu przedsiębiorców. Niektórym rząd zamknął firmy inni stracili odbiorców kolejne z braku zamówień są na skraju upadłości lub już upadły....