Jak zmniejszyłem ratę kredytu o 384 zł
- studium przypadku.

Słowa kluczowe: konsolidacja kredytów, inwestycja w firmie, pasywny dochód, kredyt gotówkowy, kredyt firmowy, rata kredytu, firma, kredyt bankowy, bank, tani kredyt.


Dziś chcę podzielić się z Wami historią Pana Ireneusza. Dowiesz się jak nie dać się oszukać i obniżyć ratę kredytów, czyli jak zmniejszyłem ratę kredytu o 384 zł za pomocą konsolidacji.

Pan Ireneusz jest mi dość dobrze znany, ponieważ miałem w przeszłości przyjemność pomagać mu, podczas konsultacji finansowych. Wiele z naszych przedsięwzięć było bardzo złożone i wymagające, jednak nawet przez moment nie miałem wątpliwości, że zakończą się powodzeniem. To zbudowało zaufanie między nami, a Pan Ireneusz wiedział, że może liczyć na moje wsparcie.


Inwestycja na przyszłość w pasywny dochód za pomocą kredytu.

Pan Ireneusz to bardzo ciekawa postać. Jest na emeryturze i dorabia, prowadząc szkółkę drzewek w pewnej miejscowości pod Poznaniem. Większość osób byłaby zadowolona z takiego stanu rzeczy, jednak Pan Ireneusz postanowił zadbać nie tylko o to, co tu i teraz, ale również o swoją przyszłość. Zaplanował, że do stałych dochodów musi dołożyć dochód pasywny. 

W bliskiej odległości od jego domu powstało nowoczesne osiedle mieszkalne i tu pojawiła się dla Pana Ireneusza wspaniała okazja rynkowa. Jaka?

Otóż każdy wie, że ilość miejsc parkingowych zawsze jest niewystarczająca. Co raz więcej rodzin ma więcej niż jedno auto, a deweloperzy wykorzystują każdy centymetr ziemi na działce, mimo to, nie są w stanie zapewnić tylu miejsc, ile potrzeba.


Potrzeby kredytowe inwestycji.

Pan Ireneusz postanowił część swojej działki zagospodarować na wybudowanie garaży, które będzie wynajmował mieszkańcom osiedla. W tym celu zaciągnął kredyt na kwotę 200 tysięcy, jednak potrzebował jeszcze 100 tysięcy, aby całe przedsięwzięcie przebiegło sprawnie i ekspresowo. 

W związku z odmowami w kilku bankach (problemy ze zdolnością i zaawansowany wiek) postanowił znowu skorzystać z pomocy doradcy finansowego. Zwrócił się o pomoc do mnie. Miał świetny pomysł, potrzebował tylko pomocy, aby wcielić go w życie. Ostatecznie pozyskaliśmy brakujące 100 tysięcy i projekt mógł ruszyć pełną parą.


Konsolidacja i zmniejszenie raty kredytu - propozycja banku.

Po 2 latach garaże były już gotowe i w pełni wynajmowane przez mieszkańców osiedla. Klient posiadał jednak dwa zobowiązania kredytowe. Odezwał się wtedy do niego przedstawiciel z pewnego banku i zaproponował “korzystne” rozwiązanie konsolidacyjne. Proponował zamianę tych kredytów na jeden na lepszych warunkach. Niestety plan pracownika banku zawierał bardzo dużą prowizję i koniec końców, wcale nie był aż tak atrakcyjny. Klient miał zaciągnąć 300 tysięcy, ale z prowizją pracownika ta kwota wzrastała do 340 tysięcy. Rata proponowanego kredytu miała wynosić 4300 zł.

Jak zmniejszyłem ratę kredytu o 384 zł 1 konsolidacja kredytów, inwestycja w firmie, pasywny dochód, kredyt gotówkowy, kredyt firmowy, rata kredytu, firma, kredyt bankowy, bank, tani kredyt.
Jak zmniejszyłem ratę kredytu o 384 zł 1 konsolidacja kredytów, inwestycja w firmie, pasywny dochód, kredyt gotówkowy, kredyt firmowy, rata kredytu, firma, kredyt bankowy, bank, tani kredyt.
Jak zmniejszyłem ratę kredytu o 384 zł 1 konsolidacja kredytów, inwestycja w firmie, pasywny dochód, kredyt gotówkowy, kredyt firmowy, rata kredytu, firma, kredyt bankowy, bank, tani kredyt.

Rata niższa, ale konsolidacja mogła być tańsza. Dlaczego? 
Jak zmniejszyć ową ratę kredytu?

Rata była niższa od tej, którą płacił obecnie, ale prowizja szalenie wysoka. Dlatego Pan Ireneusz poprosił mnie o pomoc.
Jak się to przedstawiało w kwotach? 


Dwa kredyty do konsolidacji kształtowały się tak:

  • 196 tysięcy w jednym banku z ratą 2730,-
  • 98 tysięcy w drugim banku z ratą 1610,-
  • Pozostało jeszcze 8 lat do końca spłaty kredytu.
  • Propozycja banku z 40 tysiącami dodatkowej prowizji,
  • 340 tysięcy z ratą 4340,-


Co udało się ostatecznie wynegocjować, aby Pan Ireneusz był zadowolony? Czyli jak zmniejszyłem ratę kredytu o 384 złza pomocą konsolidacji.

Skasowaliśmy ofertę pracownika banku. Złożyliśmy ją przez mojego doradcę. Pan Ireneusz zdobył nowy skonsolidowany kredyt na 294 tysiące na okres 8 lat. Rata oferty wynosiła 3916 zł
Oszczędność to aż 384,- miesięcznie, co w całym okresie kredytowania daje 36 864,- zaoszczędzonych środków. Dla Pana Ireneusza było to najlepsze rozwiązanie, które dało mu swobodę prowadzenia drobnych biznesów.


Warto znać korzyści z konsolidacji kredytów.

Dlaczego o tym wszystkim piszę? 

Dlaczego postanowiłem przedstawić historię Pana Ireneusza? Ponieważ wiem, jak działa rynek finansowy. Trzeba bardzo uważać na to, komu powierza się konsolidację swoich zobowiązań, ponieważ przedstawiciele bardzo łatwo wykorzystują niewiedzę klientów. Czasem warto porównać specjalistów i wybrać tego, który cieszy się zaufaniem klientów i może z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że działa uczciwie.
 


Co ty możesz zrobić teraz?

Jeżeli tak jak Pan Ireneusz potrzebujesz wsparcia w pozyskaniu czy konsolidacji kredytu, jestem do Twojej dyspozycji. Możesz polegać na moim doświadczeniu, wiedzy i przede wszystkim zrozumieniu każdej indywidualnej historii. Pomogę Ci w pozyskaniu kredytu gotówkowego na dowolny cel, firmowego, podróżnego, hipotecznego dla osób indywidualnych czy pod zastaw dla firm oraz leasingów. Jestem również ekspertem w dziedzinie inwestycji i przetargów, więc możliwości współpracy ze mną są nieograniczone.
 
Napisz do mnie w wiadomości prywatnej. Na przykładzie artykułu "Jak zmniejszyłem ratę kredytu o 384 zł" już wiesz co zrobić, aby Twój kredyt był realnie najtańszy.


Daj tylko znać, abym mógł Ci pomóc.

Kamil Dyrtkowski - Ekspert Kredytowy
kamil@dyrtkowski.pl


Jeśli potrzebujesz pomocy w pozyskaniu finansowania?

Od 2005 roku zajmuje się branżą kredytową. Nazywam się Kamil Dyrtkowski i prowadzę firmę pośrednictwa kredytowego, za pomocą której pozyskuje najtańsze finansowanie dla osób fizycznych i firm.

Dziś już wiem, że dzięki pracy i kontaktom jestem w stanie ocenić zdolność kredytową moich klientów, pozyskać tani kredyt i korzystając z kalkulatora kredytowego porównać oferty różnych banków. 

W ciągu kilkunastu minut jestem w stanie ocenić prawdopodobieństwo pozyskania kredytu indywidualnego lub firmowego.

Zostaw do siebie kontakt, abym mógł Ci pomóc.