Czym różni się kredyt gotówkowy od hipotecznego?

Słowa kluczowe: kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy, kredyt dla osoby indywidualnej, różnica gotówkowy a hipoteczny, kredyt gotówkowy, kredyt firmowy, rata kredytu, firma, kredyt bankowy, bank, tani kredyt, czym różni się kredyt gotówkowy od hipotecznego


Planujesz większe przedsięwzięcie i poszukujesz najlepszego kredytu? Wiesz już, jaka kwota zaspokoi Twoje potrzeby, ale nie wiesz, z której opcji skorzystać: pożyczki gotówkowej czy hipoteki?   

Czy wiesz, ze z obecnym oprocentowaniem często bardziej opłaca się zaciągnąć kredyt gotówkowy niżeli hipoteczny? Banki i instytucje prześcigają się w ofertach, a Ty chciałbyś skorzystać z porady kogoś zaufanego?

Świetnie trafiłeś! W tym wpisie pomogę Ci zrozumieć, czym jest jeden i drugi kredyt (gotówkowy i hipoteczny).


Czym jest kredyt gotówkowy i dla kogo został przeznaczony.

Kredyt gotówkowy jest rodzajem zobowiązania finansowego, które jest udzielane osobom fizycznym. Po wypłacie środków otrzymuje się pewną sumę pieniędzy. Można ją wykorzystać na dowolny cel, bez konieczności wskazywania konkretnego przeznaczenia. Kredyt gotówkowy może być bardzo przydatny w wielu sytuacjach, ponieważ umożliwia szybkie uzyskanie dodatkowych środków finansowych. W przypadku kredytu gotówkowego bank nie wymaga od kredytobiorcy zabezpieczenia w postaci nieruchomości czy też innych rzeczy wartościowych. Opiera się na obecnym dochodzie otrzymywanym z umowy o pracę lub prowadzonej działalności.


Na czym polega kredyt hipoteczny i dla kogo jest przewidziany. 

Kredyt hipoteczny natomiast jest udzielany na cel związany z nieruchomością, np. na zakup mieszkania lub domu. Kredytobiorca musi w takim przypadku wystawić nieruchomość jako zabezpieczenie dla banku, w razie niezapłacenia zaciągniętego zobowiązania.

Taki kredyt wiąże się z dłuższym procesem niżeli kredyt gotówkowy. Jest to spowodowane faktem dodatkowej dokumentacji takiej jak: operat szacunkowy, dokumenty opisujące nieruchomość, ubezpieczenia itd. Czas od złożenia wniosku o taki kredyt do uruchomienia to około 30 dni.

Możesz przejąć kontrolę nad swoimi finansami i zdobyć pieniądze, których potrzebujesz.

Zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie finansowe, skorzystaj ze wsparcia eksperta. Dzięki mojej pomocy unikniesz nieuczciwej oferty i nie dasz się oszukać.

Kredyt gotówkowy czy hipoteczny?

Jednym z pozytywów kredytu gotówkowego jest to, że umożliwia on szybkie uzyskanie dodatkowych środków finansowych, które mogą być przeznaczone na dowolny cel. Dzięki temu można szybko rozwiązać sytuacje awaryjne, takie jak np. naprawa samochodu czy remont mieszkania.

Innym punktem, który przemawia na korzyść kredytu gotówkowego, jest to, że można dostosować go do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. W zależności od wybranej oferty można uzyskać kredyt na krótki lub długi okres, a także dostosować wysokość rat do swoich możliwości finansowych. 


Istotne pozytywy i możliwości

Kolejnym pozytywem kredytu gotówkowego jest to, że jego uzyskanie jest stosunkowo proste i szybkie. W większości przypadków wystarczy złożyć wniosek w wybranym banku lub instytucji finansowej i dostarczyć niezbędne dokumenty. W przypadku kredytów online proces jest jeszcze łatwiejszy i szybszy, ponieważ wniosek można złożyć przez internet, a decyzja o przyznaniu kredytu jest podejmowana w ciągu kilku minut.

Jedną z głównych różnic między kredytem hipotecznym a gotówkowym jest więc to, że w przypadku kredytu hipotecznego zabezpieczeniem jest nieruchomość, natomiast w przypadku kredytu gotówkowego takiego zabezpieczenia się nie wymaga.

Pamiętaj, że dobry ekspert pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie. Skorzystaj z mojego wsparcia tak, jak uczyniło to już bardzo wielu klientów. Ich pozytywne opinie świadczą o dużym doświadczeniu i dobrej obsłudze. A fakt, że w sieci nie ma ani jednej negatywnej opinii na mój temat to dodatkowy plus.


Uzyskanie kredytu gotówkowego jest łatwiejsze niż myślisz!

Kredyt gotówkowy możesz nadpłacać w dowolnym momencie, w kredycie hipotecznym sprawa jest bardziej skomplikowana. Hipoteka zazwyczaj ma opłatę 3% wartości kapitału od każdej nadpłaty.

Warto również pamiętać, że w przypadku kredytu hipotecznego kredytobiorca musi spełnić szereg wymogów, takich jak np. posiadanie wkładu własnego, ubezpieczenia tej nieruchomości czy też stabilnej sytuacji finansowej. Aktualnie banki wymagają wkładu własnego na poziomie 10-20%. Do wzięcia kredytu gotówkowego nie są natomiast potrzebne żadne oszczędności, a wymagania formalne są zazwyczaj o wiele mniejsze. Przy gotówce nie wymaga się operatów szacunkowych, ubezpieczeń i innych dodatkowych kosztów, które są niezbędne przy kredycie hipotecznym. 

Przemyśl czy obciążenie nieruchomości kredytem hipotecznym będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Szczególnie przy niższych kwotach kredytu. Czy będziesz czuł się bezpiecznie wiedząc, że Twój dom lub mieszkanie jest przedmiotem zastawu? A może jednak warto, abyś wybrał kredyt gotówkowy i spał spokojnie? Przy obecnym oprocentowaniu jest on tylko niewiele droższy, ale daje wygodę i spokój ducha.


Co ty możesz zrobić teraz?

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w pozyskaniu czy konsolidacji kredytu, jestem do Twojej dyspozycji. Możesz polegać na moim doświadczeniu, wiedzy i przede wszystkim zrozumieniu każdej indywidualnej historii. Pomogę Ci w pozyskaniu kredytu gotówkowego na dowolny cel, firmowego, podróżnego, hipotecznego dla osób indywidualnych czy pod zastaw dla firm oraz leasingów. 

Jestem również ekspertem w dziedzinie inwestycji i przetargów, więc możliwości współpracy pod kątem finansowania są duże.
 
Napisz do mnie wiadomość mail z informacją, że jesteś z artykułu "Czym różni się kredyt gotówkowy od hipotecznego?". Jeśli nadal masz jakieś wątpliwości, to odpowiem na nie osobiście.


Daj tylko znać, abym mógł Ci pomóc.

Kamil Dyrtkowski - Ekspert Kredytowy
kamil@dyrtkowski.pl


Od 18 lat zajmuję się kredytami.

Napisz jak mogę Ci pomóc, lub zadzwoń bezpośrednio.