Zaznacz stronę

Kredyt na firmę – na co można wydać? 🔥

Czy można wydać taki kredyt na każdy zakup?
Jakie konsekwencje na Ciebie czekają.

🟦 Dodatkowe finansowanie w postaci kredytu może okazać się ważnym impulsem rozwojowym dla przedsiębiorstwa. Zwłaszcza gdy otrzymane pieniądze zostaną wydane z głową i zgodnie z wszystkimi zasadami, na których opiera się pomoc udzielana przez bank.

🟦 Kredyt firmowy przyznawany jest w formie kredytu inwestycyjnego, hipotecznego, odnawialnego bądź obrotowego.

INWESTYCJA

🟦 W pierwszym przypadku chodzi głównie o zwiększenie majątku trwałego, którym mogą być na przykład nowe maszyny i urządzenia, środki transportu czy też działki. Ma on zwiększyć obroty i dochody kredytobiorcy. Inwestycja powinna zawierać biznesplan i realny plan zysków.

HIPOTEKA

🟦 Podobnie ma się sprawa z kredytem hipotecznym, który służy do zakupu nieruchomości mających rozszerzyć działalność przedsiębiorstwa. Tego typu pożyczki przyznawane są na długi okres, a ich głównym celem jest rozwój firmy głównie w postaci zakupu majątku, który może służyć jako siedziba firmy, nieruchomość pod najem, budynki administracyjne itp.

POLUB MNIE NA FACEBOOK

OBROTOWY

🟦 Kredyty obrotowe i odnawialne służą natomiast finansowaniu bieżącej działalności. Mogą zostać więc przeznaczone między innymi na spłacenie faktur, wypłatę wynagrodzeń czy też zakup wyposażenia, które jest niezbędne w codziennej pracy. Takie finansowanie zdecydowanie zwiększa elastyczność firmy, zapewnia jej również dostęp do sporych środków. Możesz je przeznaczyć na dowolny cel, i nie musisz przedstawiać do banku dodatkowych faktur lub postępów z prac rozwojowych inwestycyjnych (jak to jest w przypadku poprzednich dwóch form kredytowania).

🔷 Dwa pierwsze kredyty są przewidziane na konkretne cele, więc bank będzie kontrolował postępy. Bardzo wygodny kredyt, to kredyt odnawialny na dowolny cel. Tam klient wydaje na co tylko chce i nie musi martwić się o pokrycie wydatków w fakturach.

🔷 Kredytem nie możemy finansować prywatnych zakupów. Więc prywatna spłatą zadłużeń w innym banku, lub inne zakupy czynione bezpośrednio z rachunku tego kredytu nie wchodzą w grę.

👉 Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat możliwości wydatkowania kredytów, to odezwij się na maila.
Kamil Dyrtkowski
👉 kamil@dyrtkowski.pl

A Ty na co byś przeznaczył kredyt firmowy?

Jeśli doceniasz wartość - udostępnij dalej.

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Zostaw email, aby otrzymywać następne artykuły o tematyce biznesowej Szanuję nasz czas i nie wysyłam spamu

WIĘCEJ POSTÓW DLA CIEBIE

Kto na pewno nie zrealizuje marzeń. Dlaczego będzie tkwił w strefie marzeń.

Wielu z nas chce mieć wygodną przyszłość, lecz tylko nieliczni zdają sobie sprawę, co muszą poświęcić. Jak to jest że niektórzy całe życie pracują na to, aby dogonić marzenia a inni w kilka miesięcy...

Dzięki temu moi klienci są zaskakiwani

Dzięki temu moi klienci są zaskakiwani 6 niecodziennych sposobów na budowę relacji z klientem Duża liczba sprzedawców powoduje to, że coraz ciężej się wyróżnić, a co za tym idzie ciężko zapaść w...