Kredyt na firmę – na co można wydać? 🔥

Czy można wydać taki kredyt na każdy zakup?
Jakie konsekwencje na Ciebie czekają.

🟦 Dodatkowe finansowanie w postaci kredytu może okazać się ważnym impulsem rozwojowym dla przedsiębiorstwa. Zwłaszcza gdy otrzymane pieniądze zostaną wydane z głową i zgodnie z wszystkimi zasadami, na których opiera się pomoc udzielana przez bank.

🟦 Kredyt firmowy przyznawany jest w formie kredytu inwestycyjnego, hipotecznego, odnawialnego bądź obrotowego.

INWESTYCJA

🟦 W pierwszym przypadku chodzi głównie o zwiększenie majątku trwałego, którym mogą być na przykład nowe maszyny i urządzenia, środki transportu czy też działki. Ma on zwiększyć obroty i dochody kredytobiorcy. Inwestycja powinna zawierać biznesplan i realny plan zysków.

HIPOTEKA

🟦 Podobnie ma się sprawa z kredytem hipotecznym, który służy do zakupu nieruchomości mających rozszerzyć działalność przedsiębiorstwa. Tego typu pożyczki przyznawane są na długi okres, a ich głównym celem jest rozwój firmy głównie w postaci zakupu majątku, który może służyć jako siedziba firmy, nieruchomość pod najem, budynki administracyjne itp.

POLUB MNIE NA FACEBOOK

OBROTOWY

🟦 Kredyty obrotowe i odnawialne służą natomiast finansowaniu bieżącej działalności. Mogą zostać więc przeznaczone między innymi na spłacenie faktur, wypłatę wynagrodzeń czy też zakup wyposażenia, które jest niezbędne w codziennej pracy. Takie finansowanie zdecydowanie zwiększa elastyczność firmy, zapewnia jej również dostęp do sporych środków. Możesz je przeznaczyć na dowolny cel, i nie musisz przedstawiać do banku dodatkowych faktur lub postępów z prac rozwojowych inwestycyjnych (jak to jest w przypadku poprzednich dwóch form kredytowania).

🔷 Dwa pierwsze kredyty są przewidziane na konkretne cele, więc bank będzie kontrolował postępy. Bardzo wygodny kredyt, to kredyt odnawialny na dowolny cel. Tam klient wydaje na co tylko chce i nie musi martwić się o pokrycie wydatków w fakturach.

🔷 Kredytem nie możemy finansować prywatnych zakupów. Więc prywatna spłatą zadłużeń w innym banku, lub inne zakupy czynione bezpośrednio z rachunku tego kredytu nie wchodzą w grę.

👉 Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat możliwości wydatkowania kredytów, to odezwij się na maila.
Kamil Dyrtkowski
👉 kamil@dyrtkowski.pl

A Ty na co byś przeznaczył kredyt firmowy?

Jeśli doceniasz wartość - udostępnij dalej.

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Zostaw email, aby otrzymywać następne artykuły o tematyce biznesowej Szanuję nasz czas i nie wysyłam spamu

WIĘCEJ POSTÓW DLA CIEBIE

Kredyt na firmę a zawieszenie działalności

Kredyt na firmę a zawieszenie działalności ⭐ Czym jest prowadzenie działalności gospodarczej i jej kredytowanie. Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to spore wyzwanie, wymagające walki na...

Kiedy można wziąć kredyt na firmę

Jak dostać kredyt na firmę Kredyt na firmę, to dogodna forma finansowania działalności gospodarczej.Ale jak i kiedy wziąć taki kredyt? Rozpiętość ofert jest tutaj bardzo duża i różnorodna.  Łatwo...