Zaznacz stronę

Jak negocjować warunki kredytu gotówkowego?

  • Czy godzisz się na to co dostajesz?

Wielu klientów banków uważa, że oferty przedstawiane im przez konsultantów są ostateczne i nie podlegają negocjacjom. W rezultacie godzą się na narzucone warunki, bez większej refleksji. Nie zawsze musi tak być! Jako klient również masz prawo do przedstawiania swoich wymagań. Zawsze możesz starać się o uzyskanie najkorzystniejszych warunków.

  • Wywieraj presję na bank i sprzedawców

Negocjacjom najczęściej podlega wysokość prowizji, a także oprocentowania. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby poprosić o modyfikację tych kwot, tak aby ostateczne warunki spłaty okazały się bardziej znośne. Oczywiście nie masz gwarancji, że bank zgodzi się wprowadzić stosowne modyfikacje, ale zawsze warto spróbować, prawda? 

  •  

POLUB MNIE NA FACEBOOK

  • Dywersyfikacja banków i placówek.

Zwłaszcza gdy pożyczasz więcej niż kilka tysięcy złotych. Przed negocjacjami dobrze jest zaznajomić się z ofertami innych placówek bankowych. Zagraj taktycznie, czyli wybierz kilka placówek. Nie musisz do nich chodzić, ale wystarczy, że dasz do świadomości bankierowi, że tak jest. Informacje z tych miejsc okażą się bardzo pomocne. Dzięki nim dowiesz się również, jak wiele możesz zyskać.

✅ Jeśli potrzebujesz pomocy w negocjacjach z bankiem, lub szukasz lepszej oferty, to napisz do mnie.

Kamil Dyrtkowski

kamil@dyrtkowski.pl

Jeśli doceniasz wartość - udostępnij dalej.

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Zostaw email, aby otrzymywać następne artykuły o tematyce biznesowej Szanuję nasz czas i nie wysyłam spamu

WIĘCEJ POSTÓW DLA CIEBIE

Kredyt na firmę co można odliczyć od podatku

Co można odliczyć przy kredycie na firmę Część kredytu firmowego można wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Odliczyć od dochodu i płacić mniejszy podatek. Ale jakie dokładnie...

Finansowanie firmy transportowej

Finansowanie firmy transportowej.Branża transportowa to główna gałąź gospodarki Polski. Od czasu wstąpienia do Unii Europejskiej kraj stał się tranzytem na wschód Europy, a także nasze produkty są...