Zaznacz stronę

Finansowanie firmy w kryzysie

Kryzys to ciężki czas dla wielu przedsiębiorców. Niektórym rząd zamknął firmy inni stracili odbiorców kolejne z braku zamówień są na skraju upadłości lub już upadły. Ale jednak niektóre branże działają bardzo dobrze i nawet powiększyły obroty. 

⭐ A jak jest z finansowaniem firm w czasie kryzysu?

W tym czasie niektóre banki zachowywały się nieprzewidywalnie. Teraz już jest spokojniej, ale wcześniej potrafiono zmieniać politykę kredytowanie z miesiąca na miesiąc. Niektóre banki nawet wstrzymały akcje kredytowe dla firm zewnętrznych, co było dużym zaskoczeniem.

POLUB MNIE NA FACEBOOK

⭐ Jak dostać pieniądze w kryzysie.

Obecnie nie jest już tak ciężko jak na początku roku 2021 czy w maju 2020 roku. Na ten moment każda firma posiadająca nawet średnie obroty może dostać finansowanie w kilku bankach. Jeśli jesteś jej właścicielem, to nie musisz nawet wykazywać dużego dochodu, a otrzymasz kredyt w oparciu o przychód za rok poprzedni i bieżący.

⭐ Co ze stratą na PIT?

Trochę ciężej, ale jest tez wyjście, jeśli w roku obecnym odnotowałeś dochody a średnia z 10-18 miesięcy będzie na plus, to znajdę dla Ciebie bank i finansowanie do 500 tyś bez zabezpieczeń.

⭐ Szukasz kredytu i wszędzie odmowy?

Może trafiałeś na złe banki, te, które nie kredytowały twojej branży, lub nie odpowiadały im twoje dochody. Napisz do mnie, a postaram się pomóc. Jeśli nie dowiedziałeś się od doradcy, dlaczego bank nie chce Ci udzielić kredytu, to oznacza, że musimy przeanalizować twoją historię, wpisy w bazach międzybankowych i podobne. Może w którejś z nich widniejesz.

Kamil Dyrtkowski

kamil@dyrtkowski.pl

Jeśli doceniasz wartość - udostępnij dalej.

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Zostaw email, aby otrzymywać następne artykuły o tematyce biznesowej Szanuję nasz czas i nie wysyłam spamu

WIĘCEJ POSTÓW DLA CIEBIE

Kiedy warto brać ubezpieczenie do kredytu hipotecznego i gotówkowego?

Banki decydują się na szereg instrumentów, które mają zabezpieczyć spłatę udzielanego kredytu gotówkowego lub hipotecznego. Zdecydowanie zmniejszają one ryzyko, dlatego są korzystne także dla...

Gdzie znaleźć tani kredyt hipoteczny, a gdzie masz największą zdolność kredytową?

⭐ Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania lub domu. Nie wszyscy mają od razu pieniądze na  całość wkładu własnego oraz na finansowanie całego zakupu. Pomagają tutaj banki z kredytami hipotecznymi na...