Zaznacz stronę

Marnowanie czasu w Internecie stało się tak popularne, że dotyczy dorosłych, nastolatków ale i także dzieci. Popularne serwisy społecznościowe takie jak Facebook czy Instagram, są tworzone przez specjalistów, po to, abyśmy spędzali na nich jak najwięcej czasu. Często nawet nie zauważamy, jak nasze plany zostają wyparte przez głupkowate filmiki, memy i bezwartościowe wpisy. Co zrobić w takiej sytuacji?

1. Korzystaj z Facebooka zamiast marnować na nim czas

Zwróć uwagę że FB to platforma, która jest tylko narzędziem w naszych rękach i to my decydujemy w jaki sposób z niej korzystamy. Dlatego jeżeli chciałbyś się skupić na bardziej wartościowych treściach, to zrób następujące czynności. Przejrzyj swoją główną ścianę i zobacz jakie treści są tam udostępnione i kto je wyrzuca. Następnie zastanów się w jakie treści klikasz. Facebook działa tak, że częściej wyświetla treści które cię interesują, więc jeżeli polubisz śmieszne filmiki to takie części będą ci się pojawiać.

2.  Przestać śledzić fanpage oraz osoby, które wrzucają śmieciowe wieści

Jako, że piszę doktorat z pracy tymczasowej, prowadzę bloga na temat biznesowy i zajmuje się bankowością, to mam w polubione różnorakie fanpage i dołączyłem do różnych grup. Bardzo często traktuje je tylko zadaniowo, aby umieścić post lub poprosić o wypełnienie ankiety. W pewnym momencie algorytm FB uznał, że lubię te grupy i moją ścianę zaczęły zaśmiecać wiadomości z tych miejsc. Dlatego musiałem w każdej z nich wyłączyć powiadomienia i przestać obserwować. To uwolniło moją ścianę na naprawdę wartościowe wieści od moich znajomych. Proponuję, żebyś zrobił podobnie za swoją główną ścianą. Dodatkowo możesz zaznaczyć fanpage, z których informacje mają wyświetlacz ci się najpierw.


 

3. Śledzenie, komentowanie i polubienie odpowiednich postów

Zacznij obserwować swoich idoli, którzy motywują cię do działania. Komentuj i udostępniaj ich treści, gdyż wtedy algorytm Facebooka to zapamięta. Wtedy automatycznie będzie wyświetlał ci więcej treści tego typu. Ja np. śledzę blogi finansowe, strony poszczególnych banków, moich konkurentów oraz fanpage ulubionych mentorów biznesowych. Angażują się w dyskusje, a posty, które są wartościowe dla mnie lub mogą przydać się moim klientom udostępniam dalej.
Poniżej krótka instrukcja, co zrobić, aby ułatwić sobie wychwytywanie rzeczy na ulubionych fanpage. 1. Ustaw powiadomienia, aby za każdym razem otrzymać informację, gdy coś nowego się pojawi u takiej osoby. 2. Ustaw, aby taka informacja wyświetlała się na górze twojej ściany na FB. Opcję tą znajdziesz w aktywnościach obok przycisku „Lubię to”.

4. Silne hasła i wylogowywanie się

Prostą sztuczką, aby oszukać umysł jest ustawienie długiego i ciężkiego do zapamiętania hasła na danym portalu społecznościowym. Za każdym razem, kiedy skończysz przeglądać newsy powinieneś się wylogować bez zapamiętywania hasła przez przeglądarkę. Następnym razem, jak szybko będziesz chciał przejrzeć tylko główną ścianę na Facebooku będziesz musiał wpisać długie hasło, co może skutecznie odebrać ci chęci do korzystania z tego portalu.

5. Sztywne godziny pracy oraz korzystania z Facebooka

Jeżeli twoje uzależnienie od sieci społecznościowych jest tak duże, że powyższe sugestie nie zadziałają to musisz skłonić się ku bardziej radykalnym sposobom. Możesz korzystać z programów, które blokują na określony czas dane strony internetowe. Innym sposobem jest trenowanie swojej siły woli i planowanie korzystania z danej sieci społecznościowej tylko w wyznaczonych godzinach. Możesz też zaplanować jak największą ilość w pracy poza komputerem i wtedy automatycznie nie będzie cię kusiło, aby spoglądać na różne portale. Ja tak czasami mam, gdy nagrywam filmy poza biurem, bądź czytam książki bibliotece.

 

 

 

Jestem pewien, że któryś z tych sposobów przypadł ci do gustu i od dziś będziesz go stosował. Mi najbardziej odpowiada praca poza biurem oraz polubienie tylko wartościowych stron i grup. Jeżeli artykuł pomógł ci w twoim rozwoju proszę udostępniło dalej, aby i twoi znajomi mieli dostęp do tej wiedzy. Jak widzisz ja nie mam żadnych zysków z twojego udostępnienia. Jedyne co oboje możemy zyskać, to zwiększyć świadomość społeczeństwa na dany temat. Udostępnij i czekaj na kolejne wartościowe artykuły ode mnie.

Kamil Dyrtkowski

Jeśli doceniasz wartość - udostępnij dalej.

 

[ulp id='uZIjRsqOAPjXkxX4']

WIĘCEJ POSTÓW DLA CIEBIE

Jak rozliczać kredyt na firmę

Co można odliczyć przy kredycie na firmę Część kredytu firmowego można wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Odliczyć od dochodu i płacić mniejszy podatek. Ale jakie dokładnie...

Zostały mi 3 lata kredytu. Czy opłaca się przenosić do tańszego banku?

Zostały mi 3 lata kredytu. Czy opłaca się przenosić do tańszego banku? Od czasu, kiedy promuję ofertę 2,61% 🤔 rocznie na kredycie na dowolny cel, dostaję dużo zapytań o konsolidację droższego...