Zaznacz stronę

⭐ Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania lub domu.

Nie wszyscy mają od razu pieniądze na  całość wkładu własnego oraz na finansowanie całego zakupu. Pomagają tutaj banki z kredytami hipotecznymi na różnych warunkach. Ale który bank wybrać?

⭐ Najtańsza oferta kredytu hipotecznego. 

W Polsce mamy kilka banków, które mają niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych. Należą do nich głównie Citi Bank, PeKaO S.A., BNP Paribas, ING oraz pozostałe banki o ile mają aktywną promocję na kredyt hipoteczny. W tych bankach najprawdopodobniej otrzymasz najniższe oprocentowanie i najtańsze ubezpieczenie kredytu. Lecz problem pojawia się przy jego wysokości. Niektórym klientom kwota finansowania zostaje obcięta o 20%-30%, co nie jest pocieszające. Oczywiście wszystko uzależnione jest od badania zdolności kredytowej i sposobów analizy dochodów stałych, dodatkowych (najem, premie, nagrody) oraz kosztów utrzymania. 

⭐ Co dalej z kredytem hipotecznym.

Jeśli natknąłeś się na taki problem, to masz nie lada wyzwanie. Stoisz na rozdrożu, czy zwiekszyć  wkład własny o x% czy szukać dalej kredytu. Polecam tą drugą opcję z kilku przyczyn. Inny bank może udzielić wyższej kwoty kredytu, ale podwyższy oprocentowanie. Niemniej jednak różnice w oprocentowaniu w tego typu kredytach, są tak niewielkie (0,15% do 0,3% rocznie), że warto skorzystać z oferty konkurencji.

POLUB MNIE NA FACEBOOK

⭐ Które banki przydzielają największych kredytów?

Mamy do wyboru pozostałe banki (nie wymienione wcześniej), to tam sposób liczenia zdolności jest odmienny i można uzyskać większą kwotę kredytu. Jest to możliwe dzięki procedurom wewnętrznym banku (sposobie liczenia punktacji kredytowej). Trzeba też wiedzieć, że tym samym bank bierze na siebie większe ryzyko kredytowe, co jest przyczyną wyższego oprocentowania.

⭐ Jeśli potrzebujesz tego typu porady kredytowej.

Chcesz, abym poszukał dla Ciebie banku, który zaproponuje wyższe kwoty kredytu, to napisz do mnie maila.

kamil@dyrtkowski.pl

Jeśli doceniasz wartość - udostępnij dalej.

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Zostaw email, aby otrzymywać następne artykuły o tematyce biznesowej Szanuję nasz czas i nie wysyłam spamu

WIĘCEJ POSTÓW DLA CIEBIE

Jak otrzymać kredyt na firmę bez BIK

Osoby posiadające wpisy w bazach KRD - krajowy rejestr długów lub BIK - mają ogromne problemy z pozyskaniem kredytu.  Te bazy powstały właśnie dlatego, aby takie osoby wykluczyć z procesu...

7 Największych błędów kredytobiorcy

Za pomocą kredytu w szybki sposób możemy zakupić sobie konkretne dobra. Dzięki niemu możemy sobie już teraz pozwolić na samochód, komputer czy mieszkanie. Przez co komfort naszego życia wzrasta i...