Zaznacz stronę

Co warto wiedzieć zaciągając kredyt, a o czym wielu sprzedawców Cię nie poinformuje

Dla niektórych osób świat bankowości to duża nieznajoma. Nawet wykształcony człowiek może zagubić się we wszystkich procedurach, opłatach i załącznikach. Możesz mieć je gdzieś, ale wtedy jest prawie pewne, że przepłacisz. Dlatego zapraszam do przeczytania artykułu. Jest kilka istotnych spraw o których warto pamiętać podczas zaciągania kredytu.

Twój bank nie zawsze jest najtańszy

Panuje przekonanie, że skoro ma się wszystkie obroty w jednym banku, to będzie on najtańszym rozwiązaniem. Jest to racjonalne myślenie, ale niestety nie zawsze realne. Często spotykam się z sytuacją, w której mimo posiadania konta indywidualnego lub firmowego w danym banku, kredyt jest tam o kilkanaście procent droższy niż u konkurencji. Dlatego to warto wiedzieć zaciągając kredyt i poznać oferty innych banków. Jest to spowodowane sztywnymi warunkami kredytowania i procedurami, których zwykłemu doradcy nie da się przeskoczyć. W sumie to dziwne, że niektóre banki nie dbają o swoich stałych klientów i nie proponują odstępstw od stałych reguł. Może uważają, że o pozyskanego już raz klienta, który jest przywiązany do marki przez 2-5 lat nie warto walczyć.

POLUB MNIE NA FACEBOOK

Banki mają największe marże na produktach dodatkowych

Oprocentowanie kredytów nieustannie spada lub wykazuje tendencję malejącą. Przez co znaczna część banków jest zmuszona do zarabiania w inny sposób. Najprostszym rozwiązaniem są produkty dodatkowe lub droższe konta, które są oferowane klientom. Marża na nich jest tak wysoka, że przynajmniej w części pokryje stratę spowodowaną obniżaniem oprocentowania. Najbardziej opłacalnym produktem dla banków jest dodanie ubezpieczenia do kredytu. Wystarczy porównać sobie oferty ubezpieczeń kredytowych z tymi rynkowymi. Oczywiście nie każde z nich jest mega kosztowne, ale to warto wiedzieć zaciągając kredyt.

Duża ilość zapytań przekreśla klienta w każdym banku

Jeśli ktoś stara się o kredyt, to logiczne byłoby, alby zorientował się w ofercie wielu banków. Postępując racjonalnie może iść do każdego z nich i złożyć wniosek kredytowy i poznać indywidualną ofertę. Niestety system bankowy nie działa tak idealnie i tutaj zasady wolnego rynku nie obowiązują. Warto wiedzieć, że im więcej zapytań kredytowych, tym szanse na pozyskanie pieniędzy coraz bardziej znikome. Niektóre banki tolerują 3 zapytania kredytowe w ostatnich 3 miesiącach, inne do 8 zapytań. Może się wydarzyć sytuacja, kiedy to klient z 9 zapytaniami kredytowymi dostanie odmowę kredytowania ze względu na zbyt dużą aktywność w ostatnim czasie.

Może cię zainteresować również artykuł: Jak obniżyć koszty kredytów. Jakie opłaty ci narzucają sprzedawcy.

Jak dotrwałeś do końca tego wpisu, to udostępnij post, aby pomóc mi dotrzeć do większej ilości osób.

Kamil Dyrtkowski

Jeśli doceniasz wartość - udostępnij dalej.

 

[ulp id='uZIjRsqOAPjXkxX4']

WIĘCEJ POSTÓW DLA CIEBIE

Gdzie najłatwiej dostać kredyt na firmę

Gdzie najłatwiej dostać kredyt na firmę   Ofert kredytowych dla firm jest mnóstwo. Wiele z nich nie różni się od siebie. Ale każdy sprytny przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę na szczegóły....

Jak dostać kredyt na firmę

Jak dostać kredyt na firmę Kredyt na firmę, to dogodna forma finansowania działalności gospodarczej.Ale jak i kiedy wziąć taki kredyt? Rozpiętość ofert jest tutaj bardzo duża i różnorodna.  Łatwo...