Zaznacz stronę

Plusy i minusy oferty kredytowej własnego banku

Twój bank nie zawsze jest najtańszym rozwiązaniem.
Dlaczego?

Oto porównanie kilku sytuacji w których można się znaleźć.

Minusy:

1 Czasami banki mają droższe oferty dla swoich klientów. Raz Cię pozyskali i nie chcą się wysilać, aby dać tai kredyt. Liczy się tutaj zimna kalkulacja. Zdają sobie sprawę, że tylko 8% klientów skorzysta z oferty na zewnątrz a reszta jest przywiązana do marki.

Czy ty jesteś na tyle przywiązany, aby płacić 100-300 zł (w zależności od wysokości kredytu) więcej na racie?
Jak pokazują statystyki, aż 92% klientów woli jednak swój bank.

2 To że bank ma twoja historie obrotów na koncie jest kompletnie nieistotne dla twojej historii lub nie wpływa na ofertę. Każdy bank ma podobne, narzucone z góry procedury. Wygenerowane wyciągi dostarczone do konkurencji mają taką samą wartość, jak w Twoim banku.

3 Dodatkowe koszty: Jako, że jesteś przywiązany do banku lub danego doradcy/doradczyni, to łatwiej Ci sprzedać (wmówić), że potrzebujesz kolejny produkt bankowy (karta kredytowa, ubezpieczenie, polisa, itp.)

4 Tylko przy przejść u do innego banku możesz korzystać z nowych promocji.

POLUB MNIE NA FACEBOOK

Plusy:

1 Czasami w obecnym banku jest rzeczywiście taniej. Występuje to przy okresowych promocjach lub stałej ofercie kredytowej. Niestety opłaty za konto zazwyczaj zaczynają się naliczać po roku lub dwóch od założenia.

2 Masz opiekuna, którego znasz.

3 Znasz infrastukturę banku – systemu rozliczeń, jesteś świadom wielu opłat.

Pomogę, jeśli potrzebujesz porady ws wyboru banku.
Mój mail: kamil@dyrtkowski.pl
Kamil Dyrtkowski

 

Jeśli doceniasz wartość - udostępnij dalej.

 

[ulp id='uZIjRsqOAPjXkxX4']

WIĘCEJ POSTÓW DLA CIEBIE

Jak dostać kredyt na nowa firmę?

Jak dostać kredyt na nowa firmę To odwieczny problem młodych firm.  Mało który bank chce im udzielić finansowania.  Są wyjątki i inne możliwości pozyskania pieniędzy na startująca firmę.  ⭐ Jeszcze...

Co warto wiedzieć zaciągając kredyt

Co warto wiedzieć zaciągając kredyt, a o czym wielu sprzedawców Cię nie poinformuje Dla niektórych osób świat bankowości to duża nieznajoma. Nawet wykształcony człowiek może zagubić się we...