Zaznacz stronę

Cześć,

nazywam się Kamil Dyrtkowski i witam Cię na moim blogu. Chciałbym, abyśmy się bliżej poznali, przybliżę ci swoją historię a ty w komentarzu możesz napisać mi z czym aktualnie się w życiu zmagasz.

Swoje pierwsze kroki ku bankowości rozpocząłem na praktykach w jednym z banków w Kaliszu. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że będę zajmował się pośrednictwem finansowym, więc możesz wyobrazić sobie jak wyglądało moje zaangażowanie. Później pracowałem jako telemarketer a kolejną moją stycznością z kredytami była praca w jednej z Poznańskich firm pośrednictwa, która dała mi przepustkę do pierwszej pracy w banku. Był to FM Bank, gdzie byłem odpowiedzialny za pozyskiwanie klientów kredytowych, zakładanie kont, obsługę kasy, analizę finansową firm itp.

Zajęcie to dało mi dużo doświadczenia, ogrom wiedzy i szkoleń sprzedażowych z których po części korzystam do dziś. Każdemu młodemu człowiekowi polecam rozpoczęcie kariery od znalezienia pracy właśnie w korporacji, gdyż nigdzie indziej się nie nauczy tyle co w tym miejscu. Później mogą już realizować swoje ambicje, ale najpierw wiedza.

 

Zauważyłem, że w dłuższym okresie czasu praca administracyjna, ciągłe limity sprzedażowe oraz ogrom raportów nie są dla mnie. Tak po 1,5 roku zrezygnowałem z banku na rzecz pracy w małej spółce jednego a poźniej drugiego znajomego. Tutaj też mam ważna radę dla wielu  czytelników, jeśli chcesz się rozwijać w jakiejkolwiek branży, to poznaj otoczenie w jakim działasz. To dzięki niemu miałem możliwość pracy u znajomych, jako pośrednik. Działałem poza strukturami banku ale w kooperacji z ich systemem. Od tego czasu nie przejmowałem się raportami tylko na spokojnie pozyskiwałem klientów. 

W tym czasie nabyłem ogrom doświadczenia, poznałem wielu wspaniałych przedsiębiorców, którym mogłem pomóc w realizacji ich marzeń o rozwoju własnych firm. Dawałem z siebie wszystko aby pozyskiwać dla nich kredyty bankowe. Odkryłem w sobie także talent do budowania biznesów i oprócz kredytów pomagałem im rozwijać konkretne działy w firmach, analizować ich finanse, wspomagać marketing.

W między czasie rozpocząłem studia doktoranckie i miałem epizod jako wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz otworzyłem Fundację Praktyczna Edukacja (www.praktycznaedukacja.com) na rzecz nowoczesnych form nauczania. Aż w końcu przyszedł ten moment, kiedy zapragnąłem więcej niezależności. I tak od 4 września 2017 roku posiadam własną działalność gospodarczą (Dyrtkowski Kamil Finanse) zajmującą się doradztwem finansowym, szkoleniami dla przedsiębiorców oraz consultingiem. W tym momencie najprawdopodobniej skontaktowałem się z Tobą szanowny czytelniku.

Jednymi z większych osiągnięć mojego życia stał się fakt, że jestem rozpoznawalny w oczach moich idolów i inspiratorów rozwoju. Są nimi Michał Wawrzyniak w firmy Mentalway oraz Mateusz Grzesiak. To dzięki nim zacząłem wymagać od życia ponad przeciętnych rezultatów.

Dziś już wiem, że wielu rodaków nie rozumie finansów. Badania wskazują, że połowa Polaków wstydzi się rozmawiać o pieniądzach, 30% czuje się wtedy obnażona, a 20% o pieniądzach rozmawiać się boi. Ponad to blisko połowa z nas ma jakąś formę kredytu. Dlatego też otworzyłem tego bloga. Chce, aby moi klienci mieli dostęp do najlepszej wiedzy popartej doświadczeniem. Mam w planach realnie przyczynić się do poprawy edukacji finansowej w kraju.

Życzę Ci samych miłych doświadczeń.

Kamil Dyrtkowski