Zaznacz stronę

Myślisz, że oszczędzanie pieniędzy jest niemożliwe?

Może próbowałeś i po prostu nie byłeś w stanie sprawić, by działało.

 • Jeśli jesteś podobny do mnie…
 • Prawdopodobnie opracowałeś szczegółowy plan oszczędzania pieniędzy…
 • Chciałeś ograniczyć każdą rzecz, która nie jest koniecznością…
 • Oszczędzałeś tydzień, a później powróciłeś do tej samej starej rutyny…
 • I to bez rezultatów…

Może myślisz, że to była wielka strata czasu i nic, co zrobiłeś, nigdy nie zadziała.

Rozumiem, myślenie o oszczędzaniu pieniędzy może być zniechęcające, szczególnie jeśli żyjesz od wypłaty do wypłaty lub próbujesz wyjść z zadłużenia. Prawda jest taka, że ​​nie musisz przewracać świata do góry nogami, aby zacząć oszczędzać pieniądze. Zamiast próbować zrobić wszystko i nie osiągnąć niczego, dlaczego nie zacząć od prostych, ale skutecznych kroków, aby zaoszczędzić więcej pieniędzy?

Wiesz, że Rzym nie został zbudowany w ciągu jednego dnia, ale spójrz na to teraz. Istnieje wiele prostych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy każdego miesiąca. Trochę tutaj i trochę tam naprawdę można wiele dodać, jeśli się nad tym zastanowić. I zanim się zorientujesz, zaczniesz widzieć, jak Twoje oszczędności rosną przy mniejszym wysiłku. Brzmi jak plan? Świetnie! Idziemy dalej.

Dlaczego musisz oszczędzać pieniądze?

Jeśli nie oszczędzasz pieniędzy, narażasz swoją przyszłość na niebezpieczeństwo. Może nie masz funduszu ratunkowego, który spowoduje, że popadniesz w długi, jeśli pojawią się nieoczekiwane wydatki. Jeśli nie masz oszczędności, to co by się stało, gdyby Twój samochód się zepsuł lub zespół się główny sprzęt w twoim domu (i nie jest nim telewizor, którego tak na prawdę nie potrzebujesz)? Cóż, bez żadnych oszczędności, musiałbyś użyć kredytu, aby zapłacić za naprawy.

Spowoduje to, że będziesz zadłużony. A jeśli nie możesz teraz oszczędzać pieniędzy, jak zamierzasz spłacić ten dług? To tutaj zaczyna się toczyć kula śnieżna, bo teraz nie tylko nie masz żadnych oszczędności, ale masz więcej rachunków do zapłacenia.

Jeśli tekst się podobał, to podziel się nim z znajomymi.
Więcej sposobów na oszczędzanie znajdziesz tutaj:
KLIKNIJ LINK: https://jakwygraczbankiem.pl/lp_1/

Rozwiązanie problemów

Oszczędzanie pieniędzy nie jest trudne, nie musisz wymyślać szalonych sposobów oszczędzania pieniędzy lub stać się jednym z tych ekstremalnych oszczędzaczy pieniędzy. W rzeczywistości jest to pewny sposób na zniechęcenie i poddanie się. Kluczem do oszczędzania pieniędzy jest zacząć żyć poniżej swoich możliwości. Tak, to takie proste, żyjąc za mniej pieniędzy niż zarabiasz, to sposób, w jaki możesz zacząć oszczędzać bez wysiłku.

Nie musisz wywracać świata do góry nogami ani pozbawiać się rzeczy, które cię uszczęśliwią. Chodzi o rozwijanie oszczędnych nawyków pieniężnych. Pozwól, że pokażę ci, jak łatwo można zacząć oszczędzać pieniądze każdego miesiąca, wprowadzając małe i proste zmiany. Kilka drobnych poprawek w zakresie priorytetów wydatków pozwoli Ci szybko zaoszczędzić pieniądze.

Poszukaj tańszych alternatyw, aby zaoszczędzić pieniądze

Oszczędzanie pieniędzy niekoniecznie oznacza, że ​​będziesz musiał zrezygnować z rzeczy, które lubisz. Musisz tylko poszukać tańszych alternatyw dla niektórych rzeczy, na które codziennie marnujesz pieniądze. Dzięki temu nadal będziesz spełniać swoje potrzeby i zaczniesz oszczędzać pieniądze !!

Na przykład, bierz te specjalne kawy codziennie, jedna kawa Starbucks kosztuje od 8 do 15 PLN. Możesz kupić kawę za mniej niż 20 PLN puszkę oraz śmietankę za 2 PLN za sztukę. 

Co z wodą butelkowaną? Dlaczego nie kupić sobie butelki z filtrem, dzbanka z filtrowaną wodą lub nasadki kranu do filtracji wody.

Oto bardzo krótka lista przedmiotów, na które wiele osób marnuje pieniądze każdego tygodnia. Sprawdź, ile pieniędzy można zaoszczędzić, zastępując kilka przedmiotów tańszymi alternatywami. To naprawdę oszałamiające …

 • Kawa specjalistyczna raz dziennie = 70 PLN tygodniowo (najprawdopodobniej więcej)
 • Obiady podczas tygodnia roboczego = 100 PLN – 150 PLN tygodniowo
 • Na wynos lub jedzenie raz w tygodniu = 30 PLN (w zależności od wielkości rodziny)
 • Automat z przekąskami dwa razy w tygodniu pracy = 20 PLN
 • Butelki 0,5l-1l wody 5 na tydzień = 15 PLN

Jest to krótka lista, ale chcę tylko dać przykład, w jaki sposób zastąpienie tańszych opcji może zaoszczędzić tyle pieniędzy. Tylko z 5 przedmiotami wymienionymi powyżej, wydaje się około 235 PLN tygodniowo (jest to jednak niska suma ogółem)

Teraz szokujący etap!

Te małe przedmioty również kosztują około 940 PLN miesięcznie. Wystarczy kilka drobnych zmian, możesz zaoszczędzić ponad 11280 złotych rocznie!! Poszukiwanie tańszych alternatyw naprawdę daje w sumie dużo zaoszczędzonych pieniędzy.

POLUB MNIE NA FACEBOOK

Plan posiłków, aby zaoszczędzić pieniądze na artykułach spożywczych

Oprócz znalezienia tańszych alternatyw dla zaoszczędzenia pieniędzy, oszczędzanie na zakupach jest jednym z najprostszych sposobów na zmniejszenie miesięcznych wydatków. Wszyscy wydajemy pieniądze z miesiąca na miesiąc na artykuły spożywcze, warto po prostu ograniczyć ilość pieniędzy, które wydajemy na jedzenie. Istnieje wiele strategii oszczędzania pieniędzy, jeśli chodzi o nasz budżet na artykuły spożywcze. Oto krótka lista:

 • Planowanie posiłków
 • Kuponowanie
 • Korzystanie z aplikacji rabatowych
 • Zakupy Sprzedaż
 • Sezonowe zakupy
 • Uprawa ogrodu
 • Gotowanie w zamrażarce
 • Zapasy

Jeśli wybierzesz tylko jedną z tych opcji, aby zaoszczędzić pieniądze na zakupach, sugerowałbym planowanie posiłków. To najprostszy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i zajmuje mniej czasu niż inne opcje. I wszyscy wiemy, że czas to pieniądz, prawda? Już wcześniej planując, możesz łatwo zaoszczędzić setki złotówek miesięcznie na zakupach.

Aplikacje oszczędzające pieniądze

Technologia może naprawdę pomóc w dążeniu do zaoszczędzenia większej ilości pieniędzy. Istnieje dosłownie mnóstwo aplikacji, stron internetowych i rozszerzeń, które mogą zaoszczędzić więcej pieniędzy. Ja na przykład korzystam z Fast Budget, ale testowałem wiele. Mimo, że ta nie jest idealna, to chyba najlepsza dla mnie. 

Wypróbuj kilka aplikacji, które odpowiadają Twoim potrzebom, a zobaczysz, że Twoje oszczędności rosną dość szybko. Ponad to będziesz miał wgląd w statystyki wydatków. Możesz też zastanowić się, jak oszczędzać zmniejszając raty kredytów. Mówię o tym w artykule: Jak obniżyć raty kredytów o 30%.

Oszczędzaj energię, aby oszczędzać pieniądze

Zużycie energii to ogromny miesięczny wydatek, z którym mamy do czynienia. Chodzi o to, że wszyscy mamy wybór, aby zmniejszyć zużycie energii, aby zaoszczędzić pieniądze i planetę w tym samym czasie. Istnieje wiele małych zmian, które możesz wprowadzić, aby zaoszczędzić pieniądze na energii. Głównie chodzi o to, aby uważać, aby nie marnować go niepotrzebnie.

Moje przykłady:

 • Wyłączanie światła i telewizora podczas wychodzenia z pokoju
 • Suszenie odzieży zamiast wrzucania jej do suszarki.
 • Opuszczanie termostatu w nocy
 • Obniżenie temperatury podgrzewacza wody
 • W miarę możliwości używaj listew zasilających
 • Zainstaluj głowice prysznicowe i krany o niskim przepływie
 • Uszczelnij wycieki powietrza w domu
 • Czyszczenie otworów wentylacyjnych i filtrów
 • Korzystanie z żarówek LED
 • Użyj żaluzji, aby zasłonić słońce lub wiatr, aby zmniejszyć koszty ogrzewania/chłodzenia

To tylko niektóre sposoby na zmniejszenie zużycia energii. Wszystkie te małe zmiany naprawdę mają duży wpływ na budżet i portfel.

Dziękuję, że byłeś ze mną przez te kilka tygodni, aby zaoszczędzić pieniądze.

Jak widać, oszczędzanie pieniędzy nie jest wcale takie trudne, gdy wprowadzasz drobne zmiany w rzeczach, które robisz na co dzień. Potrzeba trochę praktyki i pamiętanie o tym, dokąd idą twoje pieniądze i na co są wydawane. Wypróbuj kilka z tych porad dotyczących oszczędzania pieniędzy na raz. Po ich opanowaniu dodaj jeszcze kilka. O wiele łatwiej jest trzymać się planu oszczędnościowego podczas wprowadzania drobnych zmian. Możesz także poczytać o jednym ze sposobów na temat zwiększenia zarobków i przekonań na temat pieniędzy. Zobacz tutaj: 5 afirmacji na temat pieniędzy + tapety

Jeśli tekst się podobał, to podziel się nim z znajomymi.
Więcej sposobów na oszczędzanie znajdziesz tutaj:
KLIKNIJ LINK: https://jakwygraczbankiem.pl/lp_1/

Kamil Dyrtkowski

 

Jeśli doceniasz wartość - udostępnij dalej.

 

[ulp id='uZIjRsqOAPjXkxX4']

WIĘCEJ POSTÓW DLA CIEBIE

Czym dokładnie jest Scoring – ocena punktowa w BIK

Instytucje finansowe oraz banki musza ocenić ryzyko z udzieleniem klientowi kredytu. Robią to za pomocą Biura Informacji Kredytowej o którym już pisałem wcześniej. Do ocenienia wiarygodności jest...

Kto na pewno nie zrealizuje marzeń. Dlaczego będzie tkwił w strefie marzeń.

Wielu z nas chce mieć wygodną przyszłość, lecz tylko nieliczni zdają sobie sprawę, co muszą poświęcić. Jak to jest że niektórzy całe życie pracują na to, aby dogonić marzenia a inni w kilka miesięcy...