Zaznacz stronę

Dawno nie byłem w Warszawie I dlatego teraz chcę podzielić się z Wami moimi 3 spostrzeżeniami nt. tego za czego pokochałem to miasto na nowo.

Komórka jest całym, życiem – Z moich obserwacji wynika że dla wielu młodych mieszkańców Warszawy telefon komórkowy jest całym bądź większością świata. To w tym mieście dokładnie widać jak ta technologia wpłynęła na zachowania ludzi. Jak już pisałem w poprzednim artykule, to z tego względu ciężko znaleźć na chodniku przechodnia który spojrzy ci prosto w oczy. Nie uważam oczywiście tego typu działań sa negatywne a wręcz przeciwnie. Wielu moich znajomych ze Warszawy błyskawicznie reaguje na wiadomości SMS czego czasami ciężko się doprosić u niektórych mieszkańców innych miast. Ewidentnie podczas długich podróży komunikacją miejską telefon jest najwygodniejszym rozwiązaniem Z którego można skorzystać aby nie marnować czasu podczas jazdy.

Ogrom terenów do zwiedzania – jestem zaskoczony jak dużą ilością terenów do zwiedzania dysponuje Warszawa. Moje zaskoczenie jest o tyle większe jak dobrze te tereny są zadbane. To niesamowite że każdy turysta chcące zwiedzić I poznać historię chociażby części zabytków musiałby poświęcić no to co najmniej tydzień. Największe wrażenie zrobił na mnie Pałac w Wilanowie, którego każdemu polecam. Dla tych którzy chcą się zrelaksować tradycyjnie zachęcam do skorzystania z terenów zielonych licznych fontanny okolicznych pubów gdzie na leżakach bądź Kanapa można się chillować. 

Bardzo dobra komunikacja – wyżej wspomniane tereny rozsiane są po całym mieście której jest doskonale połączone komunikacją miejską Z tego co zdążyłem zauważyć w każde miejsce tak się dojechać za pomocą metra tramwaju kolejki bądź autobusu. Nie z tego jest taki że ze względu na duże korki na komunikację tracić się czas dlatego popularna jest czytanie w tramwajach, słuchanie audiobooków muzyki, rozmowa. Plusem komunikacji jest to że nie musimy czekać 20 min 30 min na kolejny autobus nawet w w daleko oddalonych od centrum rejonach autobusy kursują swą 5 10 min. 

Oczywiście w Warszawie jest o wiele więcej elementu o których mógłbym tutaj wspomnieć wiele z nich jest opisanych U tworach lokalnych artystów mi najbardziej odpowiada twórczość A rapera eldo który w lirycznym sposób potrafi wyrazić swoją miłość do „zmartwychwstałego miasta”.

Kamil Dyrtkowski

Jeśli doceniasz wartość jaką przekazałem – proszę udostępnij wpis dalej.

UDOSTĘPNIJ – po lewej jest panel „social media”

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na blogu to zostaw swojego maila w newsletterze.

Nie spamuje skrzynki, przesyłam tylko wartościowe informacje.

[ulp id=’2G9XAfe72pkUVV5I’]