Sprawdź te opłaty zanim weźmiesz kredyt gotówkowy

W wielu kredytach niektóre opłaty są głęboko zaszyte.
Warto wiedzieć gdzie ich szukać i kiedy mogą wystąpić.
Koniecznie przeczytaj przed podpisaniem umowy kredytowej.

Opłata za uruchomienie kredytu (lub przetwarzanie kredytu) – Jest to opłata pobierana od Ciebie przez pożyczkodawcę za rozpatrzenie Twojego wniosku. Niektórzy pożyczkodawcy pobierają na przykład 1% wartości pożyczki jako opłatę wstępną. Tak więc pożyczka w wysokości 100 000 złotych, będzie Cię kosztować 1000 złotych za samo jej otwarcie. Jest to kwota zazwyczaj doliczania do kapitału spłaty kredytu.

Opłata za nieudaną płatność – opłata naliczana w przypadku, gdy na koncie nie ma pieniędzy na pokrycie dokonanej płatności. Niektórzy pożyczkodawcy pobierają opłaty z tego tytułu. Szukaj jej w tabeli opłat i prowizji do konta lub kredytu.

POLUB MNIE NA FACEBOOK

Opłata za wcześniejszą/przedterminową spłatę

– jest to opłata pobierana przez kredytodawcę w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu. Jest to dość powszechne w przypadku wielu pożyczek gotówkowych i jest to taktyka stosowana przez pożyczkodawców, aby uzyskać od Ciebie pełną kwotę odsetek. Sprawdź, czy Twoja pożyczka nie ma opłaty za przedterminową spłatę w tabeli opłat i prowizji. Przy kredytach gotówkowych indywidualnych nie ma takich opłat. Inaczej wyglada sytuacja przy kredytach firmowych i hipotecznych.

Opłata za spóźnienie w spłacie – nie tylko zaszkodzi to Twojej ocenie kredytowej, ale większość pożyczkodawców w takiej sytuacji nalicza dodatkową opłatę, nawet jeżeli spóźnisz się z opłatą tylko jeden dzień. Szukaj jej w warunkach kredytowania (w umowie) lub w tabeli opłat i prowizji do kredytu.

Czy znasz jeszcze jakieś inne opłaty, o których nie wspomniałem?

Jeśli potrzebujesz pomocy w pozyskaniu kredytu, lub szukasz najtańszego finansowania bez powyższych opłat, to napisz do mnie.

Mój mail: kamil@dyrtkowski.pl

Kamil Dyrtkowski

Jeśli doceniasz wartość - udostępnij dalej.

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Zostaw email, aby otrzymywać następne artykuły o tematyce biznesowej Szanuję nasz czas i nie wysyłam spamu

WIĘCEJ POSTÓW DLA CIEBIE

Jak dostać kredyt jeśli banki odmawiają – decyzja w 6 godzin.

Kredyt nawet jeśli banki odmawiają Alternatywne sposoby finansowania firm Potrzebujesz zastrzyku gotówki dla swojej firmy. Jednak okazuje się, że kilka banków odmówiło udzielenia kredytu. Nie wiesz...

Kto na pewno nie zrealizuje marzeń. Dlaczego będzie tkwił w strefie marzeń.

Wielu z nas chce mieć wygodną przyszłość, lecz tylko nieliczni zdają sobie sprawę, co muszą poświęcić. Jak to jest że niektórzy całe życie pracują na to, aby dogonić marzenia a inni w kilka miesięcy...