Zaznacz stronę

Sprawdź te opłaty zanim weźmiesz kredyt gotówkowy

W wielu kredytach niektóre opłaty są głęboko zaszyte.
Warto wiedzieć gdzie ich szukać i kiedy mogą wystąpić.
Koniecznie przeczytaj przed podpisaniem umowy kredytowej.

Opłata za uruchomienie kredytu (lub przetwarzanie kredytu) – Jest to opłata pobierana od Ciebie przez pożyczkodawcę za rozpatrzenie Twojego wniosku. Niektórzy pożyczkodawcy pobierają na przykład 1% wartości pożyczki jako opłatę wstępną. Tak więc pożyczka w wysokości 100 000 złotych, będzie Cię kosztować 1000 złotych za samo jej otwarcie. Jest to kwota zazwyczaj doliczania do kapitału spłaty kredytu.

Opłata za nieudaną płatność – opłata naliczana w przypadku, gdy na koncie nie ma pieniędzy na pokrycie dokonanej płatności. Niektórzy pożyczkodawcy pobierają opłaty z tego tytułu. Szukaj jej w tabeli opłat i prowizji do konta lub kredytu.

POLUB MNIE NA FACEBOOK

Opłata za wcześniejszą/przedterminową spłatę

– jest to opłata pobierana przez kredytodawcę w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu. Jest to dość powszechne w przypadku wielu pożyczek gotówkowych i jest to taktyka stosowana przez pożyczkodawców, aby uzyskać od Ciebie pełną kwotę odsetek. Sprawdź, czy Twoja pożyczka nie ma opłaty za przedterminową spłatę w tabeli opłat i prowizji. Przy kredytach gotówkowych indywidualnych nie ma takich opłat. Inaczej wyglada sytuacja przy kredytach firmowych i hipotecznych.

Opłata za spóźnienie w spłacie – nie tylko zaszkodzi to Twojej ocenie kredytowej, ale większość pożyczkodawców w takiej sytuacji nalicza dodatkową opłatę, nawet jeżeli spóźnisz się z opłatą tylko jeden dzień. Szukaj jej w warunkach kredytowania (w umowie) lub w tabeli opłat i prowizji do kredytu.

Czy znasz jeszcze jakieś inne opłaty, o których nie wspomniałem?

Jeśli potrzebujesz pomocy w pozyskaniu kredytu, lub szukasz najtańszego finansowania bez powyższych opłat, to napisz do mnie.

Mój mail: kamil@dyrtkowski.pl

Kamil Dyrtkowski

Jeśli doceniasz wartość - udostępnij dalej.

 

[ulp id='uZIjRsqOAPjXkxX4']

WIĘCEJ POSTÓW DLA CIEBIE

Wszystko drożeje! Ale czy na pewno? Wartość w twoim życiu

Nasza ocena rzeczywistości niekoniecznie oddaje realia otaczającego świata. Wiele istotnych czynników, takich jak: duży szum informacyjny, nieaktualna wiedza w zbyt szybko zmieniającym się...

Co można odliczyć przy kredycie na firmę

Co można odliczyć przy kredycie na firmę Część kredytu firmowego można wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Odliczyć od dochodu i płacić mniejszy podatek. Ale jakie dokładnie...