Zaznacz stronę

Finansowanie firmy ze stratą, firm z wykazaną stratą za ostatni rok.

Zaksięgowana strata (firmy ze stratą) na PIT lub na bieżącej KPIR, to odwieczna bolączka wielu firm. Z jednej strony inwestują w rozwój i chcą się rozwijać, a z drugiej banki odmawiają im dostępu do gotówki. Jeśli masz taką firmę i już kilka banków Ci odmówiło kredytu, to czytaj dalej.

W tym wpisie postaram się poradzić Ci, co zrobić aby jednak finansowanie firmy otrzymać.

✅ Pierwsza kwestia – jak powstała strata. Jak działa firma ze stratą.

Jeśli strata na działalności powstała w wyniku braku obrotów i napiętrzaniu się kosztów. Przykładowo, dochód firmy to 3 tys miesięcznie, a koszty stałe to po 10-20 tys, to nie ma szans na otrzymanie kredytu, bo widać, że tutaj coś nie gra. 

W innym przypadku, jeśli masz duże obroty (10-20-50 tys lub więcej miesięcznie) i równie duże koszty (20-30-50 lub więcej miesięcznie), to twoja sytuacja w oczach banku wygląda odmiennie. 

W pierwszym przypadku widać, ze przedsiębiorca niekoniecznie wie jak zarabiać a jedynie generuje koszty. Problemem nie są duże inwestycje, a brak obrotów. W drugim przypadku firma ma duże obroty i równie wysokie koszty, co może świadczyć o inwestycjach. 

✅ Jak banki postrzegają stratę. 

Mamy kilka możliwości.

🔹Niektóre banki nie kredytują firm ze stratą na PIT za ostatni rok.

🔹Inne banki analizują średni dochód liczony z okresu zamkniętego roku + rok bieżący.

🔹Kolejne biorą pod uwagę tylko KPIR za ostanie 12 pełnych miesięcy i tutaj trzeba mieć wykazany dochód.

🔹Jeszcze jeden sposób jest taki, ze bank z wszystkich kosztów wykreśla jednorazowe (inwestycyjne) zakupy i sprawdza czy wtedy wychodzi dochód.

POLUB MNIE NA FACEBOOK

✅ Sposobów jest kilka i jeśli racjonalnie prowadzisz firmę a strata nie jest spowodowana złą kondycją a inwestycjami, to jest duża szansa na kredyt nawet bez zabezpieczenia (gdy jest to  firma ze stratą).

Kwoty o których tutaj mowa to 200 tys – 500 tys kredytu na 7 lat

Jeśli potrzebujesz więcej informacji.

Jeśli chcesz, abym za darmo przeanalizował Twój indywidualny przypadek.

To napisz.

Kamil Dyrtkowski

kamil@dyrtkowski.pl

Jeśli doceniasz wartość - udostępnij dalej.

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Zostaw email, aby otrzymywać następne artykuły o tematyce biznesowej Szanuję nasz czas i nie wysyłam spamu

WIĘCEJ POSTÓW DLA CIEBIE

Kredyt na wesele – kiedy warto się starać?

Kredyt na wesele - kiedy warto się starać? Wesele - przyjemność, czy wszystko najniższym kosztem?Organizacja wesela pochłania obecnie mnóstwo pieniędzy. Zwłaszcza gdy w uroczystości ma wziąć udział...

Czym jest zdolność i wiarygodność kredytowa

Zarówno zdolność kredytowa jak i wiarygodność kredytowa to ważne parametry na które jest zwracana uwaga podczas podejmowania decyzji o przydzieleniu kredytu, karty kredytowej, pożyczki a także...