Zaznacz stronę

Finansowanie firmy ze stratą, firm z wykazaną stratą za ostatni rok.

Zaksięgowana strata (firmy ze stratą) na PIT lub na bieżącej KPIR, to odwieczna bolączka wielu firm. Z jednej strony inwestują w rozwój i chcą się rozwijać, a z drugiej banki odmawiają im dostępu do gotówki. Jeśli masz taką firmę i już kilka banków Ci odmówiło kredytu, to czytaj dalej.

W tym wpisie postaram się poradzić Ci, co zrobić aby jednak finansowanie firmy otrzymać.

✅ Pierwsza kwestia – jak powstała strata. Jak działa firma ze stratą.

Jeśli strata na działalności powstała w wyniku braku obrotów i napiętrzaniu się kosztów. Przykładowo, dochód firmy to 3 tys miesięcznie, a koszty stałe to po 10-20 tys, to nie ma szans na otrzymanie kredytu, bo widać, że tutaj coś nie gra. 

W innym przypadku, jeśli masz duże obroty (10-20-50 tys lub więcej miesięcznie) i równie duże koszty (20-30-50 lub więcej miesięcznie), to twoja sytuacja w oczach banku wygląda odmiennie. 

W pierwszym przypadku widać, ze przedsiębiorca niekoniecznie wie jak zarabiać a jedynie generuje koszty. Problemem nie są duże inwestycje, a brak obrotów. W drugim przypadku firma ma duże obroty i równie wysokie koszty, co może świadczyć o inwestycjach. 

✅ Jak banki postrzegają stratę. 

Mamy kilka możliwości.

🔹Niektóre banki nie kredytują firm ze stratą na PIT za ostatni rok.

🔹Inne banki analizują średni dochód liczony z okresu zamkniętego roku + rok bieżący.

🔹Kolejne biorą pod uwagę tylko KPIR za ostanie 12 pełnych miesięcy i tutaj trzeba mieć wykazany dochód.

🔹Jeszcze jeden sposób jest taki, ze bank z wszystkich kosztów wykreśla jednorazowe (inwestycyjne) zakupy i sprawdza czy wtedy wychodzi dochód.

POLUB MNIE NA FACEBOOK

✅ Sposobów jest kilka i jeśli racjonalnie prowadzisz firmę a strata nie jest spowodowana złą kondycją a inwestycjami, to jest duża szansa na kredyt nawet bez zabezpieczenia (gdy jest to  firma ze stratą).

Kwoty o których tutaj mowa to 200 tys – 500 tys kredytu na 7 lat

Jeśli potrzebujesz więcej informacji.

Jeśli chcesz, abym za darmo przeanalizował Twój indywidualny przypadek.

To napisz.

Kamil Dyrtkowski

kamil@dyrtkowski.pl

Jeśli doceniasz wartość - udostępnij dalej.

 

[ulp id='uZIjRsqOAPjXkxX4']

WIĘCEJ POSTÓW DLA CIEBIE

Jak obniżyć raty kredytów o 30%.

Obniżenie rat kredytów - jest to możliwe w każdej sytuacji. Jak dostać kredyt mimo braku zdolności Pożyczenie pieniędzy wiąże za sobą koszty. Mało kto chce użyczyć nam swoich ciężko zarobionych...

Kiedy można wziąć kredyt na firmę

Jak dostać kredyt na firmę Kredyt na firmę, to dogodna forma finansowania działalności gospodarczej.Ale jak i kiedy wziąć taki kredyt? Rozpiętość ofert jest tutaj bardzo duża i różnorodna.  Łatwo...