Zaznacz stronę

Wielu z nas zaraz po obudzeniu się albo chwytam za telefon komórkowy lub siada do komputera. Stało się to tak powszechne że uchodzi za normalne. Jeszcze 5 lat temu ludzie mieli inne formy porannego rozruchu. Uważam to trochę za komiczne, że wartościową wiedzą jest informacja o tym, co można robić a rano, oby nie siedzieć przed ekranem telefonu lub komputera.

Wyłącz telefon komórkowy na noc.

Od jakiegoś czasu wyłączam telefon komórkowy wieczorem i uruchamiam go dopiero jak zaczynam go potrzebować. Dzięki temu nie kusi mnie żeby od razu na ekran które tak naprawdę Nie są dla mnie wartościowe. 

 

Muzyka od rana

Nie pamiętam poranka podczas którego nie słuchałem muzyki zazwyczaj są to mocniejsze brzmienia rockowe z moich list utworów, bądź przygotowane przez serwis Spotify gotowe playlisty na poranny rozruch.

Dobre śniadanie

Pewną część poranka przeznaczam na przygotowanie pożywnego zdrowego śniadania. Zazwyczaj wg wskazań mojego dietetyka jest to jajecznica z boczkiem i warzywami. Uprzedzam ją wypicie 0,5 l wody z cytryną I dodatkową herbatą. 

Kilka minut czytania

Lubię od rana przeczytać kilka stron książki bądź jakiegoś magazynu. Ważne żeby to nie było forma PDF na ekranie monitora lub tabletu. W tym przypadku lubię tradycyjne wersje. 

Poranny fitness

Dziś przykładowo obudziłem się z myślą porannego biegania lecz gdy wyszedłem na balkon I poczułem 14°C to stwierdziłem że wieczorny trening na siłowni i mi wystarczy a pobiegam sobie jutro rano. 0,5 h biegu to dobry sposób aby przygotować organizm do wysiłku całego dnia.

Kreatywne myślenie

Wiele osób po fazie snu wpada na genialne pomysły. Jest to spowodowane tym że podczas snu nasz umysł nadal pracuje Więc ja rano staram się znaleźć trochę czasu na myślenie na temat o rozwoju siebie i swojej firmy. 

To są najczęstsze elementy mojego poranka jeżeli ty masz inne ciekawe spojrzenie na ten czas w życiu. Jestem ciekaw co ty robisz, aby od samego rana Nie siedzieć z nosem w ekranie. Jeśli jesteś natomiast człowiekiem który cały czas korzystała z elektroniki postaraj się mnie przekonać że mój sposób na poranek jest zły. Czasami oczywiście nie da się uciec wszystkiego tak jak ja teraz po kilku porannych czynnościach piszę właśnie ten artykuł.

Kamil Dyrtkowski

 

Jeśli doceniasz wartość jaką przekazałem – proszę udostępnij wpis dalej.

UDOSTĘPNIJ – po lewej jest panel „social media”

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na blogu to zostaw swojego maila w newsletterze.
Nie spamuje skrzynki, przesyłam tylko wartościowe informacje.

[ulp id=’2G9XAfe72pkUVV5I’]